Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 089 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zakup pojazdu samochodowego na kredyt

czwartek, 26 maja 2011 13:07

Każda osoba, która ma zamiar zakupić nieużywane auto musi podjąć ciężką decyzję, jaką jest wybór banku, w jakim wzięty zostanie kredyt na auto. Niestety nieduzo osób stać na kupno samochodu za pieniądze, z tego powodu też zdecydowanie więcej banków zyskuje klientów na kredyt na samochód. W trakcie dobierania odpowiedniego kredytu pod uwagę wziąć należy realną roczną stopę oprocentowania jak i całkowity koszt kredytu. Niejednokrotnie banki chowają różne opłaty, jakie zwiększają całkowity koszt kredytu, a klient dowiaduje się o tym dopiero po podpisaniu umowy.

Zawsze przed zatwierdzeniem umowy należy ją dokładnie przeczytać i dopytać się o każde niedomówienia. Nieraz kredyt wymaga bardzo drogiego ubezpieczenia, które jest w pewien sposób zabezpieczeniem banku na wypadek, jakbyśmy nagle stali się niewypłacalni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji lepiej sprawdzić parę banków i w każdym z nich wysondować dokładne warunki kredytowania. Po rozważnym przeanalizowaniu wybieramy się do wybranego banku z kompletem odpowiednich dokumentów. Najczęściej wymagany jest tylko dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach, lecz w banku, w którym od sporego okresu posiadamy konto ze stałymi wpływami wymagany może być jedynie dokument potwierdzający tożsamość. Niezwykle często decydując się na kredyt w banku, w jakim mamy konto dostajemy przy okazji dużo korzystniejsze warunki pełnego kredytowania, gdyż bank obdziela nas o wiele większym zaufaniem i otrzymuje zabezpieczenie w postaci środków przechowywanych na koncie. Najlepiej traktowani są klienci posiadający spore lokaty krótko i długoterminowe.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Program „rodzina na swoim”

czwartek, 17 marca 2011 8:37

Młode małżeństwa czy osoby samotnie wychowujące dzieci często mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, u rodziców, dziadków czy u teściów. Marzenia o własnym domu czy mieszkaniu wydają im się bardzo odległe. Jednak zdarza się, że to, co jest bardzo daleko, jest niekiedy również w zasięgu ręki. Dzięki programowi „rodzina na swoim” dużo osób może zrealizować swoje marzenia gdyż jest to program specjalnie przystosowany do młodych małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci. Oferuje on pomoc Skarbu Państwa w postaci dopłat do rat kredytów. Przeważnie są to dopłaty trwające przez 8 lat i regulujące 50 % płaconych odsetek. Może i wydaje się to niewiele, ale dla wielu osób jest to jedyna szansa na zrealizowanie swoich marzeń i wyprowadzka na „swoje”. Jednak warto się zastanowić nad daną ofertą w określonym banku gdyż każda oferuje inną wartość odsetek. Może się okazać, że różnica w różnych bankach będzie dość znaczna. Warto również porównać oferowany program do zwykłego kredytu hipotecznego, gdyż może się okazać, że marża programu „rodzina na swoim” po 8 latach jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego. Będzie on wówczas bardziej korzystny niż oferta z dopłatami. Należałoby porównać cały kredyt zarówno w programie jak i zwykłym kredycie przez okres na jaki zamierzamy go zaciągnąć. Będziemy mieli wówczas całkowite rozeznanie, jak przedstawia się kwestia spłaty i oprocentowania w kolejnych latach i który kredyt jest bardziej opłacalny. Może to uchronić nas w późniejszym czasie, przed płaceniem zbyt wysokich rat, które po kilku latach od zaciągnięcia kredytu idą w górę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Doradca kredytowy

czwartek, 17 marca 2011 8:37

Idziemy do banku, siadamy na krześle, podchodzi do nas osoba z identyfikatorem i pokazuje nam rozmaite ulotki. Opowiada nam bardziej szczegółowo fachowym, bankowym językiem co się na nich znajduje i pyta się następnie, który kredyt wybieramy? Czy taka sytuacja nie jest nam skądś znana? Jest to bardzo powszechna forma prezentowania kilku kredytów. Przyszły kredytodawca stosuje bankową terminologię nie do końca znaną przyszłemu kredytobiorcy i w ten sposób ma nadzieję, że zdecyduje się on na kredyt, który będzie bardziej korzystny dla banku niż dla osoby podejmującej tę bardzo trudną decyzję. Jeżeli mamy chociaż małe wątpliwości co do wyboru oferty najlepiej by było skorzystać z pomocy doświadczonej osoby. Takie usługi świadczą doradcy kredytowi. Znają oni cała terminologię bankową i mogą dokładnie wyjaśnić co oznacza dany termin. Mają duże rozeznanie w ofertach jakie są na rynku i jak wygląda sprawa z oprocentowaniem i innymi kosztami oraz spłatą kredytu. Pomogą oni i doradzą praktycznie za darmo wiec prosząc o poradę doradcy kredytowego nie musimy się martwić, że będziemy musieli wyłożyć dodatkowe pieniądze. Nawiązuje on bowiem współpracę z bankiem, który rozlicza się z nim, dzieląc się uzyskanym zyskiem. Ma to swoje dobre strony, gdyż bank pozyskuje nowego klienta, doradca kredytowy zyskuje z tego tytułu pieniądze, a kredytobiorca odpowiednią dla siebie ofertę kredytową. Jeżeli mamy mętlik w głowie i nie skorzystamy z pomocy specjalisty, może się okazać, że dokonamy niewłaściwego wyboru i podpiszemy umowę, z której nie będziemy mogli zrezygnować przez parę kolejnych lat.


Podziel się
oceń
0
0
Tagi: Kredyt

komentarze (13) | dodaj komentarz

Kredyty pozabankowe

czwartek, 17 marca 2011 8:36

W Internecie czy telewizji mamy wiele ofert jakie proponują instytucje pozabankowe. „kredyt w 5 min”, „kredyty bez zaświadczeń”, pożyczka bez BIK”, „potrzebujesz gotówki? Wejdź”. Takie hasła są Ci znane? Przypuszczam, że tak. Wchodząc na strony o fitnesie, restauracji czy firmy turystycznej, takie reklamy możemy zobaczyć niemal natychmiast. Mienią się one przeważnie różnymi kolorami, żeby były dokładnie widoczne przez przyszłego kredytobiorcę. Zwabieni takimi ofertami szybkich pożyczek na pewno zdecydujemy się pożyczyć kwotę 300-400 zł na drobne wydatki, a potem spłacić ją w przeciągu 15-30 dni. Jednak nie jest to takie proste i łatwe jakby się wydawało. Faktycznie pożyczka jest szybka bo udzielana w kilka minut, nie potrzebujemy też żadnych zaświadczeń czy innych dokumentów oprócz dowodu osobistego. Musimy mieć jedynie ukończone 18 lat, zaświadczenie w postaci dowodu oraz polskie obywatelstwo. Jednak takie kredyty mają też swoje wady. Są bardzo drogie. Wszystko to, co widzimy na słupach czy w telewizji to tylko same superlatywy, którymi mogą „pochwalić się” instytucje pozabankowe świadczące pożyczki pozabankowe. Często nie zdajemy sobie sprawy z ukrytych kosztów czy dodatkowych opłat jakie kryją takie pożyczki. Jednak czy mimo to warto je zaciągać? Dla osób które potrzebują gotówki niemal natychmiast i wiedzą, że będą w stanie spłacić nawet dwukrotnie wyższą kwotę, która powstanie po podliczeniu wszelkich dodatkowych kosztów, taka pożyczka może okazać się dobrym pomysłem na chwilowe uzupełnienie budżetu. Jednak kiedy mamy wątpliwości, czy uda nam się daną pożyczkę spłacić, może lepiej pomyśleć o pożyczce od kogoś bliskiego?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Instytucje pozabankowe

czwartek, 17 marca 2011 8:36

Instytucje pozabankowe to firmy, które udzielają kredytów bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń, jakie nas czekają z wzięciem takiej pożyczki. Firm jest wiele, ofert również, ale którą najlepiej wybrać? Mamy do dyspozycji internet, telefon czy wyprawę piechotą czy komunikacją miejską do takiej firmy. Jednak jeżeli nie chcemy ruszać się z domu korzystnie by było załatwić sobie taką pożyczkę przez internet. Wystarczy wypełnić tylko jeden formularz, wysłać, a następnie porozmawiać na temat pożyczki z konsultantem, który się z nami po kilku minutach skontaktuje. Po zweryfikowaniu rodzaju pożyczki, kwoty oraz danych osobowych, możemy liczyć na pożyczkę dosłownie w kilka minut. Nie musimy również podawać celu zaciągania gotówki co może być atutem przy pożyczkach zawieranych na spłatę jakiegoś kredytu w innej instytucji czy banku. W przypadku takiej informacji moglibyśmy być pewnie, że spotkamy się z odmową.

Szybkim rozwiązaniem jest także pożyczka z instytucji, które oferują pożyczkę w formie sms. Takie firmy jednak żerują na kredytobiorcach stawiając im wysoką poprzeczkę jaką jest wysokie oprocentowanie, prowizje oraz ubezpieczenie kredytu. Nie informują one często klienta o ukrytych kosztach, a nawet jeżeli informacja taka się pojawi, klient nie do końca ją rozumie i zaciąga nieświadomie dość drogą pożyczkę.

Korzystając z takiego kredytu musimy być świadomi wszelkich kosztów z tym związanych, żeby się nie okazało, że potem będziemy mieli problemy, żeby zaciągniętą pożyczkę spłacić.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  5 291  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Strona o wszelkiego rodzaju kredytach, głównie o kredytach gotówkowych.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 5291
Pożyczka gotówkowa -polecamy serwis o kredytach i pożyczkach gotówkowych.

Więcej w serwisach WP

Finanse

Pytamy.pl